Jednání na MHMP přiblížilo k výpůjčce pět z jedenácti ladem ležících nemovitostí HMP

Jednání na MHMP přiblížilo k výpůjčce pět z jedenácti ladem ležících nemovitostí HMP

01. 07. 2022

Po úspěšném jednání na Ministerstvu financí ČR přineslo částečný úspěch i naše jednání na Magistrátu hl. m. Prahy. Projednali se zde totiž nejen možnosti budoucí vzájemné spolupráce a víceméně společné negativní vnímání práce paní Arajmu z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkovách (která zjevně způsobuje negativní problémy jak našemu spolku, tak i Praze), ale především se zde projednalo jedenáct naším spolkem vytipovaných nemovitostí HMP, které dlouhodobě leží ladem a náš spolek by měl zájem o jejich kultivaci a užívání v souladu s druhým petičním bodem. Přičemž výsledkem jednání je to, že minimálně u pěti z těchto ladem ležících nemovitostí by nemuselo nic bránit tomu, aby byly v brzké době v souladu s naším druhým petičním bodem vypůjčeny pro rozmanité sportovní, kulturní, sociílní a jiné veřejně prospěšné účely.


Jednání na Magistrátu hl. m. Prahy proběhlo 22. 6. 2022 a za naši stranu se ho zůčastnil Marek Semerád (předseda petičního výboru) a David Svoboda. Za MHMP se jednání zůčastnil Jan Chabr (TOP 09), Viktor Mahrik (Piráti), Brož Vladan (nestraník za Praha sobě) a úředníci MHMP, kteří mají na magistrátu na starosti majetkovou problematiku. Stručný zápis, který z jednání pořídil David Svoboda, můžete nalézt zde. Poděkování našeho spolku za energii vloženou do zorganizování uskutečněného jednání patří tentokrát zejména Viktoru Mahrikovi, přičemž na případnou vzájemnou diskusi a spolupráci se v následujících letech tešíme se všemi zůčastněnými.

#stayTUNED & #podporujVYLETNOU

Kontaktní osoba pro případné domluvení spolupráce na některé z ladem ležících nemovitostí hl. m. Prahy: Marek Semerád; marek@osa2.cz; +420 602 849 342